Nová adresa provozovny: Kravařská 571/2, 709 00 Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky tel: 723 636 481.

Tipy, triky a návody

1)Návod na zjednodušení nafukování latexových balónků

Před nafouknutím balónek třením v rukou zahřejte a do všech stran natáhněte. Nafouknutí se zjednoduší.

2)Postup při nafukování balónků ve tvaru zajíců, koček a myšáků.

Postup foukání zvířátek: začíná se jedním uchem, poté se fouká druhé ucho a nakonec dofoukneme hlavu a tělo. 

3)Videa a obrázkové návody na modelování z balónků.

Video návod na vytvoření opičky: https://youtu.be/XLTseHHqWOY
Videa návod na vytvoření labutě: https://youtu.be/R16GjM4Rjrg
Video návod na vytvoření medvěda: https://youtu.be/mh_M92w7aOU
Video návod na vytvoření chobotnice: https://youtu.be/c0_cy5yi5Bk
Video návod na vytvoření štěňátka pudla: https://youtu.be/qLJrW0I-OP8
Video návod na vytvoření žáby rosničky: https://youtu.be/b0Mh2bgN3E8
Video návod na vytvoření květiny ve váze: https://youtu.be/Oq7ZolDGQYE
 

4)Postup vázání balónků na plastový stojánek

5)Návod na balónkovou dekoraci (girlandy)

Balónkové dekorace jsou hlavně balónkové girlandy, které vyplňují zdobený prostor a naplňují ho barvami a odlesky balónků. Vytváří tak slavnostní atmosféru laděnou do barvy použitých balónků. Z vytvořené balónkové girlandy je možné tvarovat různé objekty – sloupy, tunely, prověšené girlandy, girlandy obtočené kolem sloupu, atd.

Pokud si chcete vytvořit balónkovou girlandu sami, potřebujete kromě balónků hlavně provázek, na který budete girlandu vázat. Profesionálové používají silon. Čím bude girlanda větší a těžší, tím silnější vlákno potřebujete. Podle počtu balónků, které máte v plánu použít, potřebujete vybavení k nafukování. Na krátké girlandy stačí pumpy na balónky, na velké doporučujeme nafukovací přístroj na balónky. Balóny na girlandy plňte vzduchem.

Jaké balónky jsou vhodné?

Platí, že čím větší balónky použijete, tím rychleji balónková girlanda roste. Na běžné girlandy doporučujeme balónky pastelovédekorační balónky ø30cm, nebo balónky metalizované a perleťové balónky ø28cm. Na štíhlejší girlandy do úzkých prostorů lze použít balónky ø25cm.

POSTUP

1)Nafoukněte balónky a svažte je do dvojic. Svažte dohromady jejich konečky obyčejným uzlem.1)Nafoukněte balónky a svažte je do dvojic. Svažte dohromady jejich konečky obyčejným uzlem. 2)Dvě dvojice přiložte k sobě a otočte balónky tak, aby se dvojice svázaly a všechny čtyři balónky byly spojeny uprostřed jedním uzlem.2)Dvě dvojice přiložte k sobě a otočte balónky tak, aby se dvojice svázaly a všechny čtyři balónky byly spojeny uprostřed jedním uzlem.

3) Čtveřici balónků přiložte uzlem k nataženému provázku, otočte dvakrát dvěma balónky, mezi které zasunete provázek, abyste čtveřici přivázali k provázku. Pak čtveřici balónků přisuňte k ostatním balónkům na provázku tak, aby se balónky otáčely stejným s 3)Čtveřici balónků přiložte uzlem k nataženému provázku, otočte dvakrát dvěma balónky, mezi které zasunete provázek, abyste čtveřici přivázali k provázku. Pak čtveřici balónků přisuňte k ostatním balónkům na provázku tak, aby se balónky otáčely stejným směrem a jednotlivé barvy na sebe navazovaly.