Aktuální mapu, jak se k nám dostat autem (z důvodu rekonstrukce ulice Slavníkovců), naleznete v kontaktech.

Nová adresa provozovny: Kravařská 571/2, 709 00 Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky tel: 723 636 481.

FAQ

Lze si u vás zakoupit zboží bez předešlé objednávky?

Ano lze, zboží připravíme i na počkání.

Jaký je rozdíl mezi pastelovou a dekorační růžovou barvou balónků.

Pastelová růžová jinak také starorůžová je o trochu tmavší než dekorační růžová.

Uváděný průměr u balónků je na šířku nebo na výšku?

Průměry jsou u balónků uváděny vždy na šířku.

Jak dlouho vydrží létat klasické latexové balónky napuštěné héliem?

Latexové balónky vydrží v závislosti na velikosti balónků a vnějších vlivů (např: teplota) létat jen několik hodin. Například balónky o průměru 20cm naplněné héliem létají jen 2 – 4 hodin, o proti tomu velké balónky o průměru 36cm naplněné héliem létají již 9 – 13 hodin.

Lze prodloužit dobu létání latexových balónků napuštěných héliem?

Ano lze, použitím speciálního gelu Hi-Float. Tento gel prodlužuje dobu létání balónků až 25krát.

Jak dlouho vydrží létat fóliové balónky napuštěné héliem?

Výrobce uvádí dobu létání fóliových balónků napuštěných héliem 5 až 7 dní při pokojové teplotě. Ze zkušenosti ale víme, že doba létání může být až několik týdnů.

Jaká je rozložitelnost latexových balónků?

Všechny latexové balónky společností Latex Occidental a Gemar jsou vyrobeny ze 100% přírodního latexu. Balónky jsou biologicky rozložitelné (rozložitelné v kombinaci se světlem a dalšími vlivy), stejně tak i šetrné k životnímu prostředí. Latex je 100% přírodní produkt, bílá tekutina vznikající v mléčnicích rostlin, stromů kaučukovníků. Rozkládá se, když je vystaven přírodním vlivům.
Výzkumy ukazují, že balónky se rozkládají stejně rychle jako dubové listy dle rozsahu přírodních podmínek v kterých se nachází. Existuje několik faktorů, které ovlivňují dobu rozkladu balónku jako například: množství U.V. záření, množství přítomného kyslíku, teplota, biologický vliv (bakterie, houby a řasy). V některých experimentech se latexové balónky rozkládaly pomalu a někdy rychleji, jak na zemi tak i ve vodě. Rychlost rozkladu nejde určit přesně, záleží na podmínkách. Co je ovšem jisté je, že latexové balónky jsou biologicky rozložitelné a jsou z přírodního materiálu (stromů).